Pijany uderzał kotem o chodnik

36-letni mężczyzna z województwa lubelskiego trzymał w ręku kota i uderzał nim o chodnik. Szczęście w tym kocim nieszczęściu, że zauważył to jadący do służby policjant. Natychmiast zatrzymał się i odebrał zwierzę mężczyźnie. 36-latek w chwili zatrzymania miał trzy promile alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem w miejscowości Modliborzyce. Jadący do pracy policjant zauważył stojącego na moście młodego mężczyznę, który trzymał w ręku kota i uderzał nim o chodnik. Policjant natychmiast zatrzymał się i po chwili odebrał zwierzę mężczyźnie. Wezwał na miejsce policyjny patrol.

– Jak się okazało, sprawcą tego zdarzenia jest 36-letni mieszkaniec gminy Modliborzyce. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał trzy promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu będą wykonywane z nim czynności procesowe. Na szczęście zwierzę przeżyło. Kot trafił pod opiekę weterynaryjną. Wkrótce 36-latek usłyszy zarzuty – informują lubelscy policjanci.

Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

Wegetował w polu, uwiązany na łańcuchu do drzewa

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl