Senior ukradł portfel, ale w obawie przed żoną zakopał swój łup

68-letni mężczyzna z Piły podczas pobytu w przychodni lekarskiej ukradł jednemu z pacjentów portfel, w którym znajdowało się 500 złotych i 560 dolarów. Jednak w tajemnicy przed żoną senior spakował gotówkę w torbę foliową i zakopał daleko od swojego domu. Swoim łupem długo się jednak nie nacieszył. Pilscy kryminalni już odzyskali skradzione pieniądze. 

Do zdarzenia doszło 25 października na terenie jednej z pilskich przychodni lekarskich. Jak ustalili pilscy kryminalni jednemu z pacjentów przebywającym na terenie placówki zdrowotnej skradziono portfel z pieniędzmi w kwocie 500 złotych oraz 560 dolarów.

– Pokrzywdzony oświadczył, że nie jest w stanie określić szczegółów utraty portfela. Pilscy kryminalni rozpoczęli poszukiwania sprawcy kradzieży mienia. Po przeanalizowaniu wszystkich zebranych materiałów w sprawie, funkcjonariusze wpadli na trop złodzieja, którym okazał się 68-letni mieszkaniec Piły. Policjanci zatrzymali amatora cudzych portfeli na terenie Piły. Senior przyznał się do kradzieży. Przekazał policjantom, że kiedy ukradł portfel, to poszedł do toalety, wyjął z niego gotówkę i portfel wyrzucił. Jednak bał się, że żona znajdzie u niego tak dużą sumę pieniędzy, więc postanowił je zakopać – relacjonuje podkom. Żaneta Kowalska z policji w Pile.

Policjanci pojechali na wskazane przez seniora miejsce i odkopali paczkę w której znajdowała się cała skradziona gotówka. Teraz za kradzież odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Zamknął złodzieja w kontenerze

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl