Kursant nauki jazdy na podwójnym gazie –  to nie mogło dobrze się skończyć

Próby zdobycia prawa jazdy, uprawniającego do kierowania samochodami ciężarowymi dla wielu może okazać się ciężkie i stresujące, ale tego co zrobił ten niedoszły kierowca z pewnością nie polecamy nikomu. Czy to na “odwagę”, “odstresowanie się” czy po prostu z bezmyślności, postanowił przed lekcją “wzmocnić” się procentami.

Jego zachowanie zaniepokoiło instruktorkę nauki jazdy, która poprosiła inspektorów podlaskiej Inspekcji Transportu Drogowego o sprawdzenie stanu trzeźwości. 

– W środę (11 grudnia) do patrolu ITD, kontrolującego pojazdy na odcinku drogi krajowej nr 65 w Białymstoku podjechał samochód ciężarowy do nauki jazdy. Instruktorka poprosiła inspektorów o sprawdzenie stanu trzeźwości szkolącego się kursanta. Badanie alkomatem wykazało 0,17 mg/ l (0,34 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu przez mężczyznę – informują inspektorzy Inspektorat Transportu Drogowego

Niedoszłego kierowcę „na gazie” przekazano policjantom do dalszych czynności. 

Zgodnie z prawem kierowca za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości karany będzie zakazem prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz grzywną w wysokości min. 5 tys. zł dla osoby, która pierwszy raz jechała w stanie nietrzeźwości oraz min. 10 tys. zł dla osób za ponowne prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Pijana matka, która prowadziła wózek z dzieckiem miała zaskakujące wytłumaczenie

Fot., źródło gitd.gov.pl/

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl