Głosowanie na słowo roku trwa. Weźmiecie udział?

Co ważne, każdy może zgłosić swoje słowo lub wybrać spośród podanych. Rok temu w plebiscycie internetowym na słowo roku oraz głosowaniu kapituły wygrała “konstytucja”.  Z kolei młodzieżowym słowem roku 2018 był dzban. W pierwszej piątce znalazły się także – słowa zwycięskie z poprzednich edycji plebiscytu – XD i sztos. 

Organizatorzy, czyli Uniwersytet Warszawski zachęcają do wybrania najważniejszego słowa roku 2019. Nie musi ono być nowe, nie musi kojarzyć się dobrze ani źle. Na stronach slowanaczasie.uw.edu.pl oraz slowadnia.clarin-pl.eu regularnie prezentowane są słowa, które najczęściej pojawiają się w prasie. Słowo roku można wybrać spośród prezentowanych słów najczęstszych lub zaproponować własne. Organizatorzy proszą nie zgłaszać nazwisk ani nazw, nie będą również uwzględniać słów obraźliwych. Oprócz otwartego plebiscytu internetowego słowo roku wybierze kapituła profesorów językoznawstwa. Rok temu plebiscyt internetowy oraz głosowanie kapituły wygrała “konstytucja”. Które słowo wygra w tym roku? Głosować można na stronie sloworoku.uw.edu.pl do 31 grudnia włącznie. 

Znamy już Młodzieżowe Słowo Roku 2019. „Alternatywka”, „jesieniara” i „eluwina” to słowa, które znalazły się na podium czwartej edycji plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku, organizowanego przez Wydawnictwo Naukowe PWN. Przez cały listopad, za pośrednictwem specjalnego formularza na stronie sjp.pwn.pl, wpłynęło ponad 41 tysięcy zgłoszeń. Szczegóły znajdziecie w tekście poniżej:

Znamy Młodzieżowe Słowo Roku 2019 i wiemy kim jest “jesieniara”

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *