Ten sposób na rozładowanie stresu może zaprowadzić za kratki

Kryminalni z jarocińskiej komendy w tym tygodniu przyjęli zawiadomienie o uszkodzeniu przystanków autobusowych na terenie gminy Kotlin. Jak się okazało nieznana osoba podczas weekendu rozbiła dwanaście szyb w trzech wiatach przystanków, znajdujących się w Woli Książęcej, Wysogotówku i Twardowie. Szkody jakie w wyniku tej demolki poniósł Urząd Gminy w Kotlinie to blisko 9 tysięcy złotych.

Śledczym wystarczyło zaledwie kilka godzin, aby do komendy wrócić z osobą podejrzewaną o popełnienie tego przestępstwa. Okazała się nią 36-letnia kobieta, której policjanci przedstawili ostatecznie zarzuty uszkodzenia mienia.

– Kobieta przyznała się do popełnienia przestępstwa. Uszkodzenia szyb dokonała kopiąc w nie i uderzając pięściami. Zdemolowane przystanki to efekt nadmiernej ilości alkoholu jaki w tym dniu spożyła 36-latka oraz chęci rozładowania złości. Złości, która może skończyć się pięcioma latami pozbawienia wolności, bowiem taką karę przewiduje kodeks karny za przestępstwo zniszczenia mienia – podkreśla oficer prasowy komendy w Jarocinie Agnieszka Zaworska.

ZOBACZ TAKŻE:

Niszczona przez czas i wandali, zyskała “drugie życie”

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl