Dziś urodziny człowieka, który potrafi klaskać jedną ręką

10 marca, a więc w Dniu Mężczyzny przypadają urodziny chyba największego na świecie twardziela, który potrafi doliczyć do nieskończości dwa razy, nie ma cienia i umie założyć hełm na lewą stronę. Poza tym Chuck Norris nie świętuje urodzin – to przecież urodziny świętują Chucka Norrisa. Kończy 80 lat i nigdy nie umrze, tylko kopnie w kalendarz, z półobrotu.

Amerykański aktor i siedmiokrotny mistrz świata w karate Chuck Norris, a dokładnie Carlos Ray Norris urodził się 10 marca 1940 roku w Ryan w stanie Oklahoma w Stanach Zjednoczonych jako najstarszy z trzech synów Wilmy (z domu Scarberry) i Raya D. Norrisa. Jego ojciec był członkiem plemienia Indian Czirokezów, a jego matka była irlandzką baptystką. Jak podaje serwis biografie24.pl, po ukończeniu szkoły średniej wstąpił do armii, gdzie poznał tajniki sztuk walki. Zaowocowało to założeniem przez niego kilku szkół karate. Pod koniec lat 60. został mistrzem świata w karate, a prestiżowy magazyn Black Belt przyznaje mu tytuł „fighter of the year”. Sławę filmową przyniosła mu rolę przeciwnika samego Bruce Lee w filmie „Droga Smoka”, główną rolę w „Zaginionym w akcji” oraz w serialu „Strażnik Teksasu”, który był bardzo popularny w naszym kraju. Jest założycielem fundacji „Kickstart” która walczy handlem narkotykami i przejawami agresji w szkołach. Chuck jest ojcem 5 dzieci.

Kilka lat temu Chuck Norris ponownie stał się bardzo popularny dzięki internetowi. W wirtualnej sieci pojawiła się bowiem fala absurdalnych dowcipów, memów, powiedzonek, składających się na “fakty” na temat życia odtwórcy “Strażnika Teksasu”. A następnie Chuck Norris ściągnął cały internet – na dyskietkę, a później wyszedł jutro, a wrócił wczoraj. ;-)

Aktor ma spory dystans do tej popularności, a w jednym z wywiadów wskazał  nawet ulubiony “fakt” o sobie samym – „Mieli zamiar wykuć twarz Chucka Norrisa w zboczu Mount Rushmore, ale okazało się, że granit nie jest wystarczająco twardy na jego brodę”.

A Wy jakie znacie dowcipy o Chucku Norrisie? Piszcie w komentarzach!

ZOBACZ TAKŻE:

25-latek długo będzie pamiętał swoje urodziny

Fot. Wiki/Yoni S.Hamenahem/scena z The Delta Force (1986)

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl