Od dziś Tatry zamknięte, ale tylko dla turystów

Od dziś (13 marca) zamknięte będą punkty wejścia do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Schroniska nie będą przyjmować rezerwacji. Parkingi, kolejka oraz wyciągi w rejonie Kasprowego Wierchu będą nieczynne.

Jak informuje Tatrzański Park Narodowy, w związku z zapowiedzią wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego oraz odpowiadając na apel premiera RP i ministra zdrowia, by na czas zagrożenia pozostać w domach, nie wychodzić bez potrzeby, w trosce o zdrowie wszystkich obywateli są zmuszeni zamknąć teren TPN do odwołania.

Co to oznacza?

  • Od dziś (13 marca) zamknięte będą punkty wejścia do Parku.
  • Schroniska nie będą przyjmować rezerwacji.
  • Parkingi będą nieczynne.
  • Kolejka oraz wyciągi w rejonie Kasprowego Wierchu będą nieczynne.

– Ta drastyczna, ale spójna z działaniami rządowymi, decyzja została również uzgodniona z podmiotami działającymi w Tatrach: PKL, PTTK, Wspólnotą Leśną Uprawnionych Ośmiu Wsi w Witowie. Zdajemy sobie sprawę z dobroczynnych właściwości przebywania na świeżym powietrzu, ale trzeba pamiętać, że turyści podróżują, korzystają ze środków komunikacji, restauracji i innych miejsc dostępnych publicznie, co może sprzyjać rozprzestrzenianiu się epidemii. Zamknięcie terenu Tatr nie dotyczy mieszkańców powiatu tatrzańskiego. Osoby, które aktualnie przebywają w schroniskach, prosimy o rozważenie powrotu do domów. Sytuacja zmienia się dynamicznie, o wszelkich zmianach będziemy informować – podkreśla w specjalnym komunikacie Tatrzański Park Narodowy. 

Już wcześniej z z powodu zagrożenia zarażeniem koronawirusem byli zmuszeni podjąć następujące działania:

  • Od 11 marca nieczynna jest Sala Odkryć Dziecięcych w Centrum Edukacji Przyrodniczej oraz biblioteka TPN (ul. Chałubińskiego 42a).
  • Od 12 marca nieczynne jest Centrum Edukacji Przyrodniczej (ul. Chałubińskiego 42a).
  • Od 12 marca nieczynny jest Punkt Informacji Turystycznej przy rondzie Jana Pawła II. Informacje udzielane są telefonicznie 18 20 23 300 bądź mejlowo: infotur@tpn.pl. Komunikat turystyczny na stronie tpn.pl będzie aktualizowany na bieżąco.
  • Odwołany został ostatni wykład dla skiturowców, który miał się odbyć w sobotę 14 marca w Centrum Edukacji Przyrodniczej.
  • Odwołane zostały weekendowe dyżury przewodników w Lawinowym Centrum Treningowym na Kalatówkach. Centrum będzie działać dopóki będzie wystarczająca ilość śniegu, więc można odbywać samodzielne treningi.
  • Wszyscy interesanci proszeni są o wcześniejsze umawianie się telefoniczne bądź mejlowe. 

Polskie Koleje Linowe wstrzymują funkcjonowanie wszystkich ośrodków turystycznych Grupy. W związku z potencjalnym rozwojem epidemii koronawirusa w Polsce ośrodki Grupy PKL zostają zamknięte do odwołania. Rownież od dziś (13 marca) nieczynne są PKL Kasprowy Wierch, PKL Gubałówka, PKL Palenica, PKL Mosorny Groń, PKL Góra Parkowa, PKL Góra Żar, Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka.

Mamy na uwadze konieczność ograniczenia możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa a zdrowie naszych pracowników i klientów jest dla PKL najwyższym priorytetem – informują w komunikacie Polskie Koleje Linowe.

Wszystkie zakupione tourpassy i skipassy podlegają 100% zwrotom zgodnie z zasadami określonymi w regulaminie. 

Nieumiejętne stosowanie maseczek może przynieść więcej szkody niż pożytku

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło TPN, PKL

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *