Policjanci uratowali młodego mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie

Wczoraj wieczorem (12 marca) policja we Wschowie w woj. lubuskim otrzymała niepokojący sygnał o tym, że zaginął młody mężczyzna, który kilka godzin wcześniej opuścił dom rodzinny i zamierzał odebrać sobie życie. Dzięki intensywnym działaniom policjantów udało się go w porę odnaleźć. Mężczyzna trafił do szpitala specjalistycznego.

Jak ważna jest szybka reakcja na zgłoszenie, koordynacja, współpraca policyjnych wydziałów i służb ratowniczych w sytuacji zagrożenia ludzkiego życia wiedzą wszyscy mundurowi, którzy niejednokrotnie skutecznie angażowali się w poszukiwania osób zaginionych.W czwartek, późnym wieczorem (12 marca) wschowscy dzielnicowi, policjanci ruchu drogowego oraz kryminalni prowadzili poszukiwania za młodym mężczyzną.

– Z uwagi na informacje przekazane przez rodzinę zaginionego o tym, że chce on odebrać sobie życie, funkcjonariusze musieli działać bardzo szybko. Weryfikowali wszystkie pojawiające się informacje, monitorowali drogi, sprawdzali kompleksy leśne, pustostany, zabudowania. Po kilkudziesięciu minutach patrol w składzie – sierż. Dawid Zimny i st. post. Dorota Kwiatkowska ze wschowskiej drogówki jadąc w kierunku Nowych Drzewiec zauważyli idącego poboczem, odpowiadającemu podanemu rysopisowi, młodego mężczyznę. Policjanci wylegitymowali go i potwierdzili, że to osoba, której szukali. Mężczyzna oświadczył, że chciał odebrać sobie życie i szukał odpowiedniego miejsca – relacjonuje Maja Piwowarska z komendy powiatowej policji we Wschowie.

Funkcjonariusze przetransportowali go do wschowskiego szpitala, gdzie następnie przekazali pod opiekę medyków.

Warto wiedzieć: Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy możesz się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, socjalną. Część OIK-ów jest czynna całą dobę i np.prowadzi noclegownie. Pomoc jest bezpłatna. Nie musisz mieć ubezpieczenia. Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, można się zgłosić też do każdego szpitala psychiatrycznego, tam też nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne.
W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi Cię przyjąć tego samego dnia. Lista Ośrodków Interwencji Kryzysowej w Polsce jest tutaj. Adresy i telefony Ośrodków Interwencji Kryzysowej otrzymasz też w każdym ośrodku pomocy społecznej

Terapia psychologiczna czy wizyta u psychiatry to oznaka świadomości i nowoczesności. Podobnie jak odczuwamy problemy z ciałem (ból, zmęczenie, choroby), możemy odczuwać też np. cierpienie psychiczne, zniechęcenie, brak sił i motywacji, stany depresyjne, lękowe, myśli które utrudniają sen, brak wiary w siebie, niską samoocenę. Terapia pozwala poradzić sobie z tymi problemami, ważne by jak najszybciej poszukać pomocy.

Jeśli problemy wynikają z samotności, przemocy, biedy, braku akceptacji lub uczuć ze strony osób bliskich, stanów lękowych, chorób, psycholog może nam podać wiele gotowych rozwiązań, które ciężko nam przez problemy znaleźć lub pozwoli zebrać siły, by podjąć działania, które zaczną rozwiązywać problemy.

Myśli samobójcze najczęściej wynikają z problemów i poczucia osamotnienia w rozwiązywaniu tych problemów.
Chcesz zapobiegać samobójstwom w swoim otoczeniu? Bądź życzliwy, przyjazny, odpowiedzialny, godny zaufania, reaguj gdy widzisz coś niepokojącego, niesprawiedliwego. Więcej informacji znajdziecie na stronie samobojstwo.pl

 

ZOBACZ TAKŻE:

Wstrzymany ruch na drodze szybkiego ruchu. Liczyły się ułamki sekund

Fot, źródło policja.gov.pl, samobojstwo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *