Nietypowe manewry 80-latka, który ma “prawko” od 60 lat

80-latek z gminy Nowa Sucha przegapił na rondzie zjazd na stację paliw. Nie próbował objechać skrzyżowania, ale wbił wsteczny bieg, przejechał kilka metrów, zawrócił „na trzy” i wjechał w drogę prowadzącą do stacji paliw. Policjanci, którzy byli świadkami nietypowych manewrów seniora, ukarali go mandatem karnym.

Policjanci z Teresina wraz z żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej wyjechali z komendy powiatowej policji w Sochaczewie kontrolować osoby objęte obowiązkową kwarantanną domową. Po dojechaniu do ronda w Wójtówce byli świadkami nietypowych manewrów wykonanych przez 80-latka z gminy Nowa Sucha.

Starszy mężczyzna chciał jechać na stację paliw, ale przejechał odpowiedni zjazd. Zatrzymał auto na rondzie, po czym wbił wsteczny bieg i przejechał kilka metrów. Funkcjonariusze widząc to od razu włączyli sygnały świetlne. Inni kierowcy zatrzymali samochody i ciekawością obserwowali sytuację na drodze. Senior na widok policjantów podniósł rękę, prawdopodobnie w geście przeprosin za niewłaściwe manewry na drodze, po czym zawrócił „na trzy” i wjechał w odpowiedni zjazd – relacjonują mundurowi. 

Policjanci natychmiast ruszyli za nim i przeprowadzili kontrolę drogową. Podejrzewali, że powodem takiego zachowania na drodze może być stan nietrzeźwości kierowcy, brak znajomości przepisów ruchu drogowego lub złe samopoczucie. Okazało się, że 80-latek jest trzeźwy, czuje się bardzo dobrze, a prawo jazdy posiada od 60 lat. Był świadomy popełnionego wykroczenia. Za popełniony czyn funkcjonariusze nałożyli na niego mandat karny.

ZOBACZ TAKŻE:

Co trzeci polski kierowca źle szacuje czas potrzebny na powrót do stanu trzeźwości

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *