Wyrzucił złote pierścionki i skończył z mandatem

Dzielnicowi z kłodzkiej komendy, sprawdzając informacje zgłoszone w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, zlokalizowali nielegalne wysypisko śmieci w pobliżu rzeki Nysa Kłodzka. Kiedy pojechali na miejsce znaleziska, wśród śmieci znajdował się również plecak w którym znaleźli dwa złote pierścionki.

  Dobra współpraca z mieszkańcami i rozpoznanie terenu służbowego sprawiły, że dzielnicowi szybko zidentyfikowali właściciela śmieci i jak się później okazało, przypadkowo wyrzuconej biżuterii o wartości 1.600 złotych. Policjanci pojechali do miejsca zamieszkania 70-letniego mężczyzny, który przyznał się do nieodpowiedzialnego zachowania. Dzielnicowi oddali 70-latkowi zabezpieczoną biżuterię, a także zobowiązali go do posprzątania zaśmieconego terenu. Mężczyzna za swój czyn został ukarany mandatem – informuje asp. szt. Monika Kaleta z KPP w Kłodzku. 

Policjanci przypominają, że za pomocą aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy mieszkaniec może podzielić się z policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w swoim otoczeniu. Funkcjonariusze zawsze sprawdzają każdy przekazany sygnał. Mundurowi podkreślają jednocześnie, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do oznaczania interwencjim wymagających natychmiastowej reakcji. W takich sytuacjach należy dzwonić na numer alarmowy 112.

ZOBACZ TAKŻE:

Złapał kotkę za ogon i odrzucił jak zbędną rzecz

Fot. główne ma charakter poglądowy. Fot. dolne i źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl