Sadysta chciał “karmić” psa mięsem z wbitymi szpilkami

Makabryczne odkrycie na posesji w powiecie sokólskim na woj. białostockim. Wokół budy psa rozrzucone były kawałki mięsa ze znajdującymi się wewnątrz ostrymi szpilkami. Właściciele czworonoga natychmiast zgłosili sprawę na policję. W związku z tą sprawą został zatrzymany 67-latek.

Policjanci z Sokółki otrzymali zgłoszenie o porozrzucanych kawałkach mięsa ze szpilkami wewnątrz na jednej z posesji w powiecie sokólskim.

– Właściciele czworonoga dodali, że pies na szczęście nie zdążył tego zjeść. Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali policjanci. Jeszcze tego samego dnia, mundurowi zatrzymali podejrzewanego. Do zatrzymania doszło w miejscu zamieszkania 67-latka. Podejrzany usłyszał już zarzut. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd – informują sokólscy policjanci. 

Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Zgodnie z kodeksem karnym, za niehumanitarne traktowanie zwierząt, krzywdzenie i znęcanie się nad nimi ze szczególnym okrucieństwem grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

Na zdjęciu kawałki mięsa z igłami w środku zabezpieczone przez policjantów.47-latek z Sosnowca na oczach sąsiadów próbował otruć ich psa. Mężczyzna rzucił zwierzęciu kiełbasę nafaszerowaną najprawdopodobniej trującym granulatem, przypominającym trutkę na szczury. Nie wziął pod uwagę, że czworonóg okaże się bardziej inteligentne niż zakładał.

 

Chciał otruć psa sąsiadów, ale zwierzę okazało się inteligentniejsze

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *