Sam napytał sobie biedy

Policjanci ze świętokrzyskiej grupy Speed otrzymali zgłoszenie, że jedną z ulic w Kielcach może poruszać się mężczyzna nie dopuszczonym do ruchu pojazdem typu SAM. Krótko po przekazanej informacji, mundurowi zauważyli opisywany pojazd. Po chwili okazało się, że 38-latek, który chwilę wcześniej wysiadł zza kierownicy miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Do patrolujących jedną z ulic w Kielcach policjantów ze świętokrzyskiej grupy Speed, podeszła kobieta prosząc o interwencję. Zgłaszająca poinformowała mundurowych, że chwile wcześniej widziała kierującego pojazdem typu SAM i podejrzewa, że mężczyzna porusza się niezgodnie z prawem. Mundurowi postanowili sprawdzić przekazaną informację.

– Krótko po zgłoszeniu napotkali opisywany pojazd, a przy nim dwóch mężczyzn. Początkowo żaden nie przyznawał się do kierowania, ale w obliczu twardych dowodów uwiecznionych na materiale filmowym, do jazdy przyznał się 38-latek. W trakcie kontroli okazało się, że pojazd którym kierował mężczyzna jest niedopuszczony do ruchu, a on sam też nie powinien w ogóle wsiadać za „kółko”. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu jego organizmie –  relacjonują mundurowi.

Tym sposobem 38-latek przysporzył sobie niemałych kłopotów. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.  

ZOBACZ TAKŻE:

Po godzinie spaceru z dzieckiem miał aż 4 promile alkoholu we krwi

Fot. główne ma charakter poglądowy, źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *