Wzbogacili się o złotówkę i zarzut rozboju

Kryminalni z Nidzicy w woj. warmińsko-mazurskim zatrzymali sprawców rozboju na nieletnim. Dwaj mężczyźni przemocą zażądali pieniędzy od 16-latka. Cel osiągnęli otrzymując… złotówkę. Sąd zastosował wobec nidziczan dozory policyjne. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kryminalni z Nidzicy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju. Do zdarzenia doszło w 15 maja br. około godz. 22. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w centrum miasta dwóch mężczyzn zaczepiło 16-latka. Napastnicy, stosując przemoc zażądali od chłopca pieniędzy. Nastolatek oddał im wszystko co miał. Sprawcy cel osiągnęli otrzymując… złotówkę, a następnie uciekli z łupem.

– Następnego dnia matka 16-latka zgłosiła zaistniałą sytuację na policję. Mundurowi w toku czynności operacyjnych ustalili przebieg zdarzenia i jego sprawców. Okazali się nimi mieszkańcy Nidzicy. We wtorek (26.05) zatrzymali 22-latka, a w środę (27.05.) 19-latka podejrzewanych o dokonanie przestępstwa na nieletnim – relacjonują nidziccy policjanci. 

W czwartek obaj usłyszeli zarzut rozboju. Sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za dokonanie tego przestępstwa grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

Przeszkadzało jej nocne wycie alarmu. Ale to nie był alarm

Fot. ma charakter poglądowy, źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl