Wzbogacili się o złotówkę i zarzut rozboju

Kryminalni z Nidzicy w woj. warmińsko-mazurskim zatrzymali sprawców rozboju na nieletnim. Dwaj mężczyźni przemocą zażądali pieniędzy od 16-latka. Cel osiągnęli otrzymując… złotówkę. Sąd zastosował wobec nidziczan dozory policyjne. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kryminalni z Nidzicy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju. Do zdarzenia doszło w 15 maja br. około godz. 22. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w centrum miasta dwóch mężczyzn zaczepiło 16-latka. Napastnicy, stosując przemoc zażądali od chłopca pieniędzy. Nastolatek oddał im wszystko co miał. Sprawcy cel osiągnęli otrzymując… złotówkę, a następnie uciekli z łupem.

– Następnego dnia matka 16-latka zgłosiła zaistniałą sytuację na policję. Mundurowi w toku czynności operacyjnych ustalili przebieg zdarzenia i jego sprawców. Okazali się nimi mieszkańcy Nidzicy. We wtorek (26.05) zatrzymali 22-latka, a w środę (27.05.) 19-latka podejrzewanych o dokonanie przestępstwa na nieletnim – relacjonują nidziccy policjanci. 

W czwartek obaj usłyszeli zarzut rozboju. Sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za dokonanie tego przestępstwa grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

Przeszkadzało jej nocne wycie alarmu. Ale to nie był alarm

Fot. ma charakter poglądowy, źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *