Pokłócili się i zadał bratu cios nożem w brzuch

Policjanci z komisariatu w Słomnikach w Małopolsce zastali leżącego na trawniku zakrwawionego 40-latka z raną ciętą pod żebrami. Mężczyzna był w ciężkim stanie, lecz był przytomny. Oświadczył policjantom, że pokłócił się z bratem i ten zadał mu cios nożem w brzuch.  44-latek został już zatrzymany przez policjantów i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. 

Dyżurny komisariatu policji w Słomnikach otrzymał zgłoszenie o ugodzeniu nożem mężczyzny, do którego miało dojść w gminie Kocmyrzów-Luborzyca. Policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres. Przed wskazaną posesją zastali leżącego na trawniku, zakrwawionego 40-latka, z raną ciętą pod żebrami. Mężczyzna był w ciężkim stanie, lecz był przytomny. Oświadczył policjantom, że pokłócił się z bratem i ten zadał mu cios nożem w brzuch.

– Równocześnie z patrolem policji, na miejsce przybyła załoga pogotowia, która podjęła działania ratunkowe wobec rannego, a następnie przetransportowała go do szpitala. Po chwili, na miejscu zjawił się 44-letni brat ugodzonego nożem. Mężczyzna zachowywał się bardzo agresywnie. Oświadczył  policjantom, że brat przyszedł do jego pokoju i zaczął się awanturować, co było powodem tego, że zadał mu cios nożem kuchennym, który w tamtej chwili trzymał w ręku. Jak wynika z relacji świadków, bracia tego dnia wspólnie spożywali alkohol. Okazało się, że sprawca był kompletnie pijany, miał ponad 3 promile alkoholu. Został on zatrzymany przez policjantów i trafił do policyjnej celi. Śledczy z kolei wykonali na miejscu zdarzenia niezbędne czynności i zabezpieczyli narzędzie przestępstwa. Wcześniej już dochodziło do awantur pomiędzy braćmi i niejednokrotnie policjanci interweniowali w tej sprawie – relacjonują małopolscy mundurowi. 

6 sierpnia prokurator ogłosił 44-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa ze spowodowaniem ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, zagrażającemu życiu ofiary, a sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Wczoraj (7.08) sprawca został doprowadzony przez policjantów do aresztu. Za usiłowanie zabójstwa podejrzanemu grozi kara nawet dożywotniego więzienia. 

ZOBACZ TAKŻE:

Miały być zakupy dla mamy, była kłótnia z nietypowym finałem

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *