Szok! Mieszkał z nią dwa lata i nie wiedział, że jest poszukiwana

Policjanci zatrzymali kobietę ukrywającą się od ponad sześciu lat. Była poszukiwana listem gończym za różnego rodzaju przestępstwa. 35-latkę namierzyli wrocławscy kryminalni.

 Z posiadanych informacji wynikało, że od dłuższego czasu, kobieta wyraźnie unikała kontaktu z przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości i często zmieniała miejsca pobytu. Ostatecznie ukrywała się na terenie jednego z blokowisk w Opolu. Tam właśnie została zatrzymana prze policjantów, gdy jechała do domu rowerem. Okazało się, że nawet mieszkający z nią od dwóch lat mężczyzna nie wiedział, iż jest osobą poszukiwaną i jak ma naprawdę na imię.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z komisariatu Wrocław-Ołbin, którzy zajmują się na co dzień m.in. poszukiwaniem osób, wpadli na trop kobiety poszukiwanej listem gończym. Powodami poszukiwań kobiety były liczne kradzieże i przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Zatrzymanie poprzedzone było wielogodzinną pracą operacyjną i ustaleniami funkcjonariuszy, a także analizami zebranych informacji.

– Ponieważ 35-latka wiedziała, że jest poszukiwana w celu odbycia kary pozbawienia wolności, wyraźnie unikała kontaktu z przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości. Z ustaleń policjantów wynikało, że kobieta często zmienia miejsca pobytu. Ostatecznie wrocławscy kryminalni, namierzyli ją na terenie jednego z blokowisk w Opolu. Została zatrzymana podczas prowadzonej obserwacji, gdy przemieszała się rowerem, a następnie przewieziona do Zakładu Karnego we Wrocławiu, gdzie spędzi teraz ponad rok – podsumowuje asp. szt. Łukasz Dutkowiak z wrocławskiej policji. 

ZOBACZ TAKŻE:

Poszukiwany ukrywał się przez 14 lat. Zdradził jakie miał na to sposoby

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *