Wpadł w poślizg i dachował. Skończyło się “tylko” na mandacie (zdjęcia)

Do niebezpiecznej sytuacji na drodze doszło dziś w miejscowości Laski. Jak ustalili mundurowi, kierowca audi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i jego auto na łuku drogi wpadło w poślizg. Pojazd zjechał następnie na pobocze drogi, gdzie uderzył w ogrodzenie i dachował. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Badanie wykazało, że kierujący był trzeźwy.

Do tego groźnego zdarzenia doszło w niedzielę rano w miejscowości Laski w gminie Parczew. Z ustaleń policjantów, którzy obsługiwali to zdarzenie wynika, że kierujący pojazdem Audi A3 nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych.

– Na łuku drogi jego auto wpadło w poślizg, po czym zjechało na pobocze drogi, gdzie uderzyło jeszcze w ogrodzenie posesji i dachowało. Na szczęście ani kierujący, ani jego pasażerka nie odnieśli żadnych obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy. 19-latek za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w kwocie 400 złotych. Na jego konto trafiło też 6 punktów karnych – relacjonuje starszy aspirant Artur Łopacki.

Policjanci apelują o ostrożność na drogach. Szczególnie podczas obfitych opadów deszczu, nawierzchnia jezdni jest śliska i nie trudno wpaść w poślizg. Dlatego dostosowujmy technikę jazdy do panujących warunków na drodze, by uniknąć kolizji i wypadków.

ZOBACZ TAKŻE:

Ten żart kosztował ją 300 złotych. Nigdy tak nie żartujcie!

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl