12- i 13-latek stali na wiadukcie i rzucali kamieniami w jadące auta

Warszawscy policjanci zatrzymali i przekazali rodzicom 13-letniego chłopca oraz jego o rok młodszego kolegę, którzy z wiaduktu kolejowego biegnącego nad trasą szybkiego ruchu S2 w kierunku Ursynowa rzucali kamieniami w przejeżdżające samochody. W ciągu półtorej godziny nieletni i małoletni wybili szybę w samochodzie volkswagena passata oraz uszkodzili jeszcze cztery inne pojazdy m.in. porsche i dwa pojazdy marki opel.

– Około godziny 14.40 ursynowscy wywiadowcy zostali skierowani na al. Legionów Marszałka Piłsudskiego, gdzie według zgłoszenia ktoś miał rzucać kamieniami z wiaduktu kolejowego w samochody jadące trasą S2. Zgłaszający, kierujący volkswagenem oświadczył, że została mu wybita szyba po jego stronie. Kamień dosłownie w niej utknął. Policjanci sprawdzili miejsce, z którego mogły być rzucane kamienie oraz pobliskie miejsca i ulice. Nie napotkano nikogo. Sprawa ta jednak nie dawał im spokoju. Wrócili na wiadukt około godziny 16.00. Skala zagrożenia, jakie zostało powodowane takim zachowaniem, była bardzo duża – relacjonuje podkom. Robert Koniuszy z warszawskiej policji.

Jak dodaje, tym razem zastali tam 13-letniego chłopca oraz jego o rok młodszego kolegę. Obaj mieli rękawiczki, które były ubrudzone ziemią. Widać było, że przed chwilą trzymali coś w dłoniach. Na pytania policjantów przyznali, że faktycznie rzucali kamieniami w samochody, ale nie byli sami. Były z nimi jeszcze dwie przypadkowo napotkane osoby. Policjanci wprowadzili nieletnich do radiowozu. W wyniku patrolowania trasy pod wiaduktem, policjanci ujawnili kierowców uszkodzonego porsche oraz dwóch opli. Wszyscy zgodnie oświadczyli, że na ich auta były rzucane kamienie z wiaduktu.

Policjanci skierowali całą trójkę do ursynowskiego komisariatu celem złożenia zawiadomień o przestępstwach. Następnie wezwali rodziców i przekazali im nieletnich. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

ZOBACZ TAKŻE:

Nieletni sprawca niczym Kopciuszek – ustalony po butach

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

WieleLiter.pl