Zobaczył złodziei byczka w programie telewizyjnym

Mieszkaniec gminy Sułkowice w Małopolsce wystawił na sprzedaż konia. Po zwierzę przyjechało pięciu mężczyzn. Koń został sprzedany, ale ze stajni zniknął również byczek. Początkowo wydawało się, że mógł on gdzieś uciec, jednak prawda okazała się inna. W powrocie byka do właściciela ważną rolę odegrała… telewizja.

Jak informują policjanci z Myślenic, w październiku tego roku 60-latek postanowił sprzedać konia. Szybko pojawił się potencjalny kupiec i przyjechał dobić targu. Z tym, że nie był sam. Oglądać konia przyjechało aż pięciu mężczyzn. Transakcja przebiegła pomyślnie, ale kupującym spodobał się młody byczek, który był w stajni. Za niego nie zamierzali już płacić, więc zajmując właściciela sprzedażą konia, uprowadzili byka. Kiedy wieczorem gospodarz zorientował się, że zwierzęcia nie ma w stajni pomyślał, że uciekło. Poszukiwanie nie przyniosły jednak oczekiwanego rezultatu. Poszkodowany zaczął zatem podejrzewać, że byka ukradli mu mężczyźni, którzy kupili konia.

Sprawa trafiła do myślenickiej policji. Dochodzenie było utrudnione, ponieważ mężczyzna nie spisał umowy ani danych kupujących. Nie miał informacji o tym jak się nazywali, ani skąd byli. Wiedział jedynie, że było ich pięciu i pamiętał tylko kolor pojazdu, którym przyjechali.

Przełomowym okazał się jeden z programów nadawanych w telewizji, gdzie poszkodowany zobaczył dwóch mężczyzn, którzy kupowali od niego konia oraz samochód, którym go przewozili. Tą informację od razu przekazał policjantom. 

Od tej pory sprawy potoczyły się szybko. Myśleniccy funkcjonariusze ustalili nazwiska i adresy osób, które brały udział w tej transakcji. Podczas przeszukań znaleźli byka, który cały i zdrowy przebywał w jednej ze stajen w powiecie nowotarskim. W połowie grudnia wrócił do swojego prawowitego właściciela. Pięciu mężczyzn z powiatu nowotarskiego usłyszało zarzuty kradzieży. Grozi im do pięciu lat za kratkami.

ZOBACZ TAKŻE:

Niegdyś używane, dostały drugie życie

Ruch jak na autostradzie, czyli jak chadzają nocą dzikie zwierzęta (video)

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl